R577023005
Mfr.Part #
R577023005
Description
DPDT RAMSES N 3GHZ FAILSAFE INDI
P1dB :
Brand :
Radiall
Impedance :
50Ohm
Test Frequency :
3GHz
Features :
Product Type :
Coaxial Switches
Frequency Range :
0Hz ~ 3GHz
Lamp Type :
Radiall
Illumination Color :
Product Category :
Coaxial Switches
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
0.25dB (Max)
Packaging :
Voltage - Supply :
24V ~ 30V
Subcategory :
Switches
Datasheets
R577023005
General Purpose RF Type DPDT -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 3GHz Isolation:75dB (min) Insertion Loss:0.25dB (max) - 50Ohm IIP3:- 24V ~ 30V
R577023005 Overview
There is an optimized performance in this RF Switch because it utilizes the Bulk package.Operating at -40°C ~ 85°C is the recommended temperature for RF Switch's operation.RF light switch is part of the Switches subcategory and can be found in the Switches category.This RF switching belongs to the DPDT family and is known as a RF switching.The RF switch ic has type General Purpose RF.RF Switchs with 24V ~ 30V voltage capabilities can be used.