R574102800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R574102800
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SP8T TERMINATED RAMSES N 8GHZ NO
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
RF Switches
IIP3 :
Isolation :
70dB (min)
Product Category :
Coaxial Switches
Circuit :
SP8T
Test Frequency :
8GHz
Voltage - Supply :
10.2V ~ 13V
Product Type :
Coaxial Switches
Subcategory :
Switches
Frequency Range :
0Hz ~ 8GHz
Series :
SPnT
Package :
Bulk
Packaging :
Bulk
Topology :
Package / Case :
Module
Impedance :
50Ohm
Illumination Color :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Brand :
Radiall
Features :
Supplier Device Package :
Insertion Loss :
0.5dB (max)
Lamp Type :
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Radiall
P1dB :
Product Status :
Active
Datasheets
R574102800
Radiall USA, Inc. R574102800
General Purpose RF Type SP8T -40°C ~ 85°C 0Hz ~ 8GHz Isolation:70dB (min) Insertion Loss:0.5dB (max) - 50Ohm IIP3:- 10.2V ~ 13V
R574102800 Overview
A Bulk package is used in this RF Switch to optimize performance.Keeping RF Switch's operating temperature at -40°C ~ 85°C is essential when operating.A RF light switch such as this falls under the Switches category and belongs to this category.Known as a RF switching, this electronic RF switching is part of the SPnT family.A RF type of General Purpose is provided by the RF switch ic.10.2V ~ 13V voltage is available from the RF Switch.
R574102800 Features
Bulk package
Switches subcategory
General Purpose RF Type
R574102800 Applications
There are a lot of Radiall USA, Inc.
R574102800 RF Switches applications.
  • Cellular/PCS Base Stations
  • ISM
  • Wireless Local Loop
  • Smartphones
  • Tablets
  • Mobile devices
  • Smart metering
  • Cellular infrastructures
  • LTE diversity applications
  • WCDMA diversity applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Nisshinbo Micro Devices
    SPDT SWITCH GAAS MMIC
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH 6GHZ 6QFN
  • CEL (California Eastern Laboratories)
    IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 6MINIMOLD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 6MLPD