R3111N261C-TR-FE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
R3111N261C-TR-FE
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Manufacturer :
Nisshinbo Micro Devices
Product Category :
Supervisors
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Additional Feature :
DETECTOR THRESHOLD VOLTAGE IS 2.6V
Height Seated (Max) :
1.2mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Temperature Grade :
Industrial
Terminal Form :
Gull wing
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Supply Voltage :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.7V
Pin Count :
5
Number of Functions :
1
Supply Voltage-Max (Vsup) :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Width :
1.6mm
JESD-609 Code :
e3
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Adjustable Threshold :
Number of Terminations :
5
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Channels :
1
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature (Max) :
85°C
Length :
2.9mm
HTS Code :
Terminal Pitch :
0.95mm