R12-17A3-24P
Mfr.Part #
R12-17A3-24P
Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Stock
334
In Stock :
334
Operating Temperature :
-30°C ~ 55°C
Termination Style :
PC Pin
Contact Rating (Current) :
5 A
Termination :
PCB Pin
Release Time :
25 ms
Coil Voltage :
24VAC
Voltage :
24 VAC
Datasheets
R12-17A3-24P
Introducing Power Relays, Over 2 Amps NTE Electronics, Inc. R12-17A3-24P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C ~ 55°C, Voltage:24 VAC, R12-17A3-24P pinout, R12-17A3-24P datasheet PDF, R12-17A3-24P amp .Beyond Power Relays, Over 2 Amps NTE Electronics, Inc. R12-17A3-24P ,we also offer MY4 DC24 (S), MY4 DC12 (S), ST2-DC5V-F, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.