QW010A0A1-BH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QW010A0A1-BH
Manufacturer
ABB Embedded Power
Package / Case
8-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 5V 50W
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Package / Case :
8-DIP Module
Number of Outputs :
1
Type :
Isolated Module
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
92%
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.34 H 57.9mmx36.8mmx8.5mm
Voltage - Input (Min) :
36V
Current - Output (Max) :
10A
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Input (Max) :
75V
Applications :
ITE (Commercial)
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
50W
Mounting Type :
Through Hole
Series :
QW010
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Isolation :
1.5kV