QS103XXY24
Mfr.Part #
QS103XXY24
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 10MM FIXED YE 24V WIRE
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Ratings :
DC
Lamp Color :
Yellow
Voltage - Rated :
24V
Type :
LED
Panel Cutout Shape :
Round
HTS Code :
Mount :
Snap in
Length :
28.25mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Forward Voltage :
2.1V
Forward Current :
20mA
Current Rating :
20mA
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Material :
PC, Polycarbonate
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (9.91mm)
Luminous Intensity :
20 mcd
Termination :
Wire Leads
Lens Transparency :
Diffused
Series :
QS
Lens Size :
12.00mm Dia
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-30°C
Max Operating Temperature :
85°C