QADA-65-48-0801
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QADA-65-48-0801
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
Stock
470
In Stock :
470
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Approval Agency :
BSMI, CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, PSE
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Cord Length :
59 1.50m
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Output :
48V
Voltage - Input :
100V~240VAC
Series :
QADA-65 (65W)
Efficiency :
Level VI
No Load Power Consumption :
210mW Max
Region Utilized :
International
Power (Watts) :
65W
Form :
Desktop (Class II)
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
0°C~40°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Current - Output (Max) :
1.36A
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Datasheets
QADA-65-48-0801
Qualtek Electronics Corp. QADA-65-48-0801
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'