Q22F5ARXXSR110E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Q22F5ARXXSR110E
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 110V 22MM FLUSH RED
Stock
24
In Stock :
24
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Termination :
Wire Leads
Ingress Protection :
IP67
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Panel Cutout Dimensions :
0.87 (22.10mm)
Millicandela Rating :
800mcd
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Luminous Intensity :
8 cd
Lens Style :
Round with Flat Top
Series :
Q Series
Lens Size :
18.00mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Panel Cutout Shape :
Round
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AC
Lamp Color :
Red
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage :
110V
Type :
LED
Current :
5mA
Datasheets
Q22F5ARXXSR110E
Introducing APEM Inc. Q22F5ARXXSR110E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:110V, Type:LED, Q22F5ARXXSR110E pinout, Q22F5ARXXSR110E datasheet PDF, Q22F5ARXXSR110E amp .Beyond APEM Inc. Q22F5ARXXSR110E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.