Q14F5BXXHY12E
Mfr.Part #
Q14F5BXXHY12E
Description
LED INDICATOR 14MM FLUSH BLACKBE
Stock
17
In Stock :
17
DC
Series :
Q14
Voltage :
12V
Luminous Intensity :
250 mcd
Lamp Color :
Yellow
Lens Size :
16.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Millicandela Rating :
250mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55 (14.00mm)
Forward Current :
20mA
Lens Transparency :
Diffused
Datasheets
Q14F5BXXHY12E
Introducing APEM Inc. Q14F5BXXHY12E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Type:LED, Q14F5BXXHY12E pinout, Q14F5BXXHY12E datasheet PDF, Q14F5BXXHY12E amp .Beyond APEM Inc. Q14F5BXXHY12E ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.