Q14F3CXXB24E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Q14F3CXXB24E
Manufacturer
APEM Inc.
Description
LED PM INDICATOR FLUSH BLUE
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Ingress Protection :
IP67
HTS Code :
Luminous Intensity :
10 mcd
Current Rating :
20mA
Forward Current :
20mA
Panel Cutout Shape :
Round
Lamp Color :
Blue
Operating Supply Voltage :
24V
Termination Style :
Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
Lens Size :
10.00mm Dia
Operating Temperature (Max) :
85°C
Number of Terminations :
2
Lens Transparency :
Diffused
Panel Cutout Dimensions :
0.55 (13.97mm)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Ratings :
DC
Type :
LED
REACH SVHC :
No SVHC
Configuration :
Single
Voltage - Rated :
24V
Packing Method :
Bulk
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Termination :
Wire Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Millicandela Rating :
100mcd
Mount :
Panel
Lens Style :
Round with Flat Top
Overall Height :
1.5mm
Forward Voltage :
24V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
30.6mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-40°C