PYB20-Q24-D5-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB20-Q24-D5-T
Manufacturer
Bel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Number of Outputs :
2
Published :
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Efficiency :
86%
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
6
Voltage - Input (Min) :
9V
Approval Agency :
EN, IEC
Voltage - Output 1 :
5V
Output Voltage :
5V
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Output 2 :
Height :
21.336mm
Input Voltage-Nom :
24V
Package / Case :
Module
Current - Output (Max) :
2A 2A
Current - Output 2 :
2A
JESD-30 Code :
R-MXMA-X6
Mounting Type :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current - Output 1 :
2A
Packaging :
Tray
Output Power :
20W
Weight :
49.999997g
Trim/Adjustable Output :
No
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
Max Power Dissipation :
20W
Series :
PYB20-T (20W)
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Operating Temperature :
-40°C~85°C