PYB15-Q24-D5-H-U
Mfr.Part #
PYB15-Q24-D5-H-U
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W
Weight :
65.999986g
Enclosed
Current - Output 2 :
1.5A
Height :
25.146mm
Current - Output 1 :
1.5A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
Voltage - Output 1 :
5V
Packaging :
Bulk
Voltage - Input (Min) :
9V
Output Power :
15W
Voltage - Input (Max) :
36V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Output 2 :
-5V
Series :
PYB15-U (15W)
Efficiency :
86%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Power Dissipation :
15W
Published :
Number of Outputs :
2
Current - Output (Max) :
1.5A 1.5A