PYB15-Q24-D15-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB15-Q24-D15-T
Manufacturer
Bel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
36V
Pbfree Code :
yes
Height :
21.336mm
Current - Output (Max) :
500mA 500mA
Factory Lead Time :
13 Weeks
Type :
Enclosed
Efficiency :
88%
Lead Free :
Lead Free
Output Power :
15W
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Output 1 :
15V
Current - Output 1 :
500mA
Package / Case :
Module
Weight :
49.999997g
Number of Outputs :
2
Current - Output 2 :
500mA
Approval Agency :
EN, IEC
Mount :
Chassis Mount
Packaging :
Tray
Max Power Dissipation :
15W
Published :
Voltage - Output 2 :
-15V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
PYB15-T (15W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm