PYB10-Q48-D5-T
Mfr.Part #
PYB10-Q48-D5-T
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 10W
Stock
24
In Stock :
24
Series :
PYB10-T (10W)
Current - Output 2 :
1A
Pbfree Code :
yes
Voltage - Output 2 :
-5V
Output Power :
10W
Voltage - Input (Min) :
18V
Height :
21.336mm
Current - Output 1 :
1A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Efficiency :
83%
Output Voltage :
5V
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
Max Power Dissipation :
10W
2016
Number of Outputs :
2
Current - Output (Max) :
1A 1A
Voltage - Input (Max) :
75V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Output 1 :
5V
Input Voltage-Nom :
48V