PW174KB2403F01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PW174KB2403F01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Manufacturer :
Product Category :
Form :
Desktop (Class I)
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65W
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Published :
Region Utilized :
International
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
IEC 320-C14
Cord Length :
59 1.50m
Current - Output (Max) :
2.7A
Size / Dimension :
4.25Lx2.68W x 1.57 H 108.0mmx68.0mmx40.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
PW174KB (60-65W)
Voltage - Input :
100V~240VAC
Approval Agency :
CE, cULus
No Load Power Consumption :
500mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Efficiency :
Level IV
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
24V