PW173KB1203F01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PW173KB1203F01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Manufacturer :
Product Category :
Number of Outputs :
1
Polarity :
Positive
Length :
95mm
Min Operating Temperature :
0°C
Approval Agency :
CE, cULus
Radiation Hardening :
No
Cord Length :
70.9 1.80m
Polarization :
Positive Center
Max Operating Temperature :
40°C
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
500mW Max
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
ITE (Commercial)
Published :
Output Current :
2.5A
Input Connector :
IEC 320-C14
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Power (Watts) :
30W
Max Output Current :
2.5A
Current - Output (Max) :
2.5A
Depth :
54mm
Max Output Power :
30W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
100V~240VAC
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Power :
30W
Output Type :
FIXED
Voltage - Output :
12V