PTVS22VP1UP,115
Mfr.Part #
PTVS22VP1UP,115
Package / Case
SOD-128
Description
PTVSXP1UP SERIES - 600 W TRANSIE
Package / Case :
SOD-128
Reverse Breakdown Voltage :
24.4V
Base Part Number :
PTVS*P1UP
Tape and Reel (TR)
Peak Pulse Power :
600W
Clamping Voltage :
35.5V
Breakdown Voltage :
24.4V
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Factory Lead Time :
4 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~150°C TA
Series :
Automotive, AEC-Q101
Test Current :
1mA
Max Surge Current :
16.9A
Reverse Standoff Voltage :
22V
260
Mounting Type :
Peak Pulse Current :
16.9A