PTF180101S V1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PTF180101S V1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
H32259-2
Datasheet
Download
Description
FET RF 65V 1.99GHZ H-32259-2
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
DS Breakdown Voltage-Min :
65V
Series :
GOLDMOS®
Number of Elements :
1
Polarity/Channel Type :
N-Channel
Configuration :
Single
Transistor Application :
AMPLIFIER
Operating Temperature (Max) :
200°C
JESD-30 Code :
S-XDSO-G2
Terminal Position :
Dual
Transistor Element Material :
SILICON
FET Technology :
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
Frequency :
1.99GHz
Package / Case :
H32259-2
Current Rating (Amps) :
1μA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Power - Output :
10W
Published :
Voltage - Test :
28V
Transistor Type :
LDMOS
Number of Terminations :
2
Operating Mode :
ENHANCEMENT MODE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Case Connection :
SOURCE
Additional Feature :
High Reliability
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Rated :
65V
Reach Compliance Code :
Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Gain :
19dB
Current - Test :
180mA