PSA120U-120V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSA120U-120V
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 120W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Voltage - Input :
90V~264VAC
Connector Type :
RECTANGULAR
Form :
Desktop (Class I)
No Load Power Consumption :
500mW Max
Input Connector :
IEC 320-C14
Max Output Current :
10A
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
12V
Approval Agency :
CE, cULus
Cable Length :
1m
Applications :
ITE (Commercial)
Mount :
Desktop
Published :
Series :
PSA120U-V (120W)
Efficiency :
Level V
Height :
42.926mm
Max Power Dissipation :
120W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cord Length :
39.4 1.00m
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Outputs :
1
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
6.85Lx3.03W x 1.69 H 174.0mmx77.0mmx43.0mm
Region Utilized :
International
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Weight :
1.8lbs 816.5g
Power (Watts) :
120W