PRG3216P-6811-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-6811-D-T5
Description
RES SMD 6.81K OHM 1W 1206 WIDE
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
6.81kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Susumu PRG3216P-6811-D-T5
PRG Series, Thin Film, 6.81kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C