PRG3216P-5360-B-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-5360-B-T5
Description
RES SMD 536 OHM 1W 1206 WIDE
Resistance :
536Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Number of Terminations :
2
Susumu PRG3216P-5360-B-T5
PRG Series, Thin Film, 536Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C