PRG3216P-52R3-B-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-52R3-B-T5
Description
RES SMD 52.3 OHM 1W 1206 WIDE
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Resistance :
52.3Ohm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Susumu PRG3216P-52R3-B-T5
PRG Series, Thin Film, 52.3Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C