PRG3216P-4871-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-4871-D-T5
Description
RES SMD 4.87K OHM 1W 1206 WIDE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.87kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Thin Film
Susumu PRG3216P-4871-D-T5
PRG Series, Thin Film, 4.87kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C