PRB.M0.9GL.LC52R
Mfr.Part #
PRB.M0.9GL.LC52R
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
9
Color :
Gray, Red
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Shell Size - Insert :
M09
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
3A
Datasheets
PRB.M0.9GL.LC52R
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
PRB.M0.9GL.LC52R Overview
PRB.M0.9GL.LC52R Features
1P series
PRB.M0.9GL.LC52R Applications
There are a lot of LEMO
PRB.M0.9GL.LC52R Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER