PRB.M0.9GL.LC52G
Mfr.Part #
PRB.M0.9GL.LC52G
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Shell Size - Insert :
M09
Color :
Gray
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Current Rating :
3A
Number of Positions :
9
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PRB.M0.9GL.LC52G
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
PRB.M0.9GL.LC52G Overview
PRB.M0.9GL.LC52G Features
1P series
PRB.M0.9GL.LC52G Applications
There are a lot of LEMO
PRB.M0.9GL.LC52G Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER