PRA.M0.9GL.LC65G
Mfr.Part #
PRA.M0.9GL.LC65G
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
9
Color :
Gray
Shell Material :
Polysulfone (PSU)
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Shell Size - Insert :
M09
Backshell Material, Plating :
Polysulfone (PSU)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Current Rating :
3A
Datasheets
PRA.M0.9GL.LC65G
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull, Detent Lock
PRA.M0.9GL.LC65G Overview
PRA.M0.9GL.LC65G Features
1P series
PRA.M0.9GL.LC65G Applications
There are a lot of LEMO
PRA.M0.9GL.LC65G Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER