PR01000103302JA500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PR01000103302JA500
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Published :
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Operating Supply Voltage :
350V
Resistance :
33kOhm
Package / Case :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
PR01
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Power Rating :
1W
Packing Method :
Ammo Pack
Mount :
Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Tubular
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Vishay PR01000103302JA500
Through Hole FIXED RESISTOR, 33kOhm, Metal Film,