PP200B060
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PP200B060
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Datasheet
Download
Description
IGBT ASSEMBLY HBRIDGE 600V 200A
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Voltage :
600V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Current :
200A
Type :
IGBT
Configuration :
H-Bridge Inverter
Voltage - Isolation :
2500VDC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Polarity :
NPN
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
Power Module
Datasheets
PP200B060
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PP200B060 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:600V, Type:IGBT, Package / Case:Power Module, PP200B060 pinout, PP200B060 datasheet PDF, PP200B060 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PP200B060 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.