PM4S-A2C30M-AC120V
Mfr.Part #
PM4S-A2C30M-AC120V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 30MIN 5A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Current Rating :
5A
Function :
On-Delay
Published :
Mounting Type :
Socketable
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Series :
PM4S
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Coil Voltage (AC) :
120V
Voltage - Supply :
100V~120VAC