PM2207.562NLT
Mfr.Part #
PM2207.562NLT
Description
FIXED IND 5.6UH 7.3A 33.2MOHM SM
Size / Dimension :
0.307Lx0.299W 7.80mmx7.60mm
Brand :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Standard
Qualification :
AEC-Q200
Series :
PM2207.XXXNLT
Width :
7.8 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Saturation Current :
11.5 A
Test Frequency :
100 kHz
Current - Saturation :
12.5A
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
7.3A
Length :
8.05 mm
+ 155 C
RoHS :
Details
Diameter :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Current - Saturation (Isat) :
12.5A
Height :
3.1 mm
Inductance :
5.6μH
DC Resistance (DCR) :
33.2mOhm Max
Datasheets
PM2207.562NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD