PM2206.331NLT
Mfr.Part #
PM2206.331NLT
Description
FIXED IND 330NH 19A 4.8 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
4.8mOhm Max
Size / Dimension :
0.307Lx0.299W 7.80mmx7.60mm
Current - Saturation :
34A
Test Frequency :
100 kHz
Brand :
Core Material :
Composite
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
34A
Height :
2.05 mm
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.081 (2.05mm)
Height Seated (Max) :
0.081 2.05mm
Pulse
Width :
7.8 mm
Length :
8.05 mm
Saturation Current :
31 A
Core Type :
Molded
Inductance :
330nH
Current Rating (Amps) :
19A
Series :
PM2206.XXXNLT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PM2206.331NLT
Pulse Electronics PM2206.331NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD