PM2204.331NLT
Mfr.Part #
PM2204.331NLT
Description
FIXED IND 330NH 25A 2.5MOHM SMD
Saturation Current :
28 A
Diameter :
Length :
6.8 mm
Current - Saturation (Isat) :
32A
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Width :
6.6 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.268Lx0.252W 6.80mmx6.40mm
Frequency - Self Resonant :
Self Resonant Frequency :
Current - Saturation :
32A
DC Resistance (DCR) :
2.5mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
PM2204.XXXNLT
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Application :
Automotive
Height :
3.1 mm
Inductance :
330nH
Termination :
Standard
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
Current Rating (Amps) :
25A
Test Frequency :
100 kHz
Datasheets
PM2204.331NLT
Pulse Electronics PM2204.331NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD