PLY17BS5620R8B2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLY17BS5620R8B2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 800MA 2LN TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Number of Lines :
2
Height :
13.0048mm
Filter Type :
Power Line
Mounting Type :
Through Hole
Series :
PLY17
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
5.6 mH
Packing Method :
Box
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Pbfree Code :
yes
Current :
800mA
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
JESD-609 Code :
e2
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.965Lx0.886W 24.50mmx22.50mm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Termination :
Radial
Max DC Current :
800mA