PLY17BN5620R8A2B
Mfr.Part #
PLY17BN5620R8A2B
Description
CMC 800MA 2LN TH
Max DC Current :
800mA
Current :
800mA
Termination :
Radial
Rated Voltage :
300V
Height :
13.0048mm
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Depth :
23mm
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
Voltage - Rated AC :
300V
DC Current :
800mA
Inductance :
5.6 mH
Size / Dimension :
0.965Lx0.886W 24.50mmx22.50mm