PLY17BN1121R8A2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLY17BN1121R8A2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.8A 2LN TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Series :
PLY17
Current :
1.8A
Number of Lines :
2
Height :
13.0048mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
Box
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
Radial
JESD-609 Code :
e2
Filter Type :
Power Line
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Inductance :
1.1 mH
Size / Dimension :
0.965Lx0.886W 24.50mmx22.50mm
Rated Voltage :
300V
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Depth :
23mm
DC Current :
1.8A
Voltage - Rated AC :
300V
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Max DC Current :
1.8A