PLTT0805Z9200AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z9200AGT5
Description
RES SMD 920 OHM 0.05% 1/4W 0805
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
920Ohm
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~215°C
838.2μm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm