PLTT0805Z8870AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z8870AGT5
Description
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/4W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
887Ohm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
2
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.05%
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Datasheets
PLTT0805Z8870AGT5
Vishay PLTT0805Z8870AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 887Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C