PLTT0805Z7680AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z7680AGT5
Description
RES SMD 768 OHM 0.05% 1/4W 0805
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.05%
JESD-609 Code :
e4
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
768Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
PLTT0805Z7680AGT5
Vishay PLTT0805Z7680AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 768Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C