PLTT0805Z7590AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z7590AGT5
Description
RES SMD 759 OHM 0.05% 1/4W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~215°C