PLTT0805Z6571AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z6571AGT5
Description
RES SMD 6.57KOHM 0.05% 1/4W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
6.57kOhm
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
PLTT0805Z6571AGT5
Vishay PLTT0805Z6571AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 6.57kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C