PLTT0805Z6040AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z6040AGT5
Description
RES SMD 604 OHM 0.05% 1/4W 0805
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Resistance :
604Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Datasheets
PLTT0805Z6040AGT5
Vishay PLTT0805Z6040AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 604Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C