PLTT0805Z3740AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z3740AGT5
Description
RES SMD 374 OHM 0.05% 1/4W 0805
Resistance :
374Ohm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm