PLTT0805Z3482AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z3482AGT5
Description
RES SMD 34.8KOHM 0.05% 1/4W 0805
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
34.8kOhm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
PLTT0805Z3482AGT5
Vishay PLTT0805Z3482AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C