PLTT0805Z2770AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z2770AGT5
Description
RES SMD 277 OHM 0.05% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
277Ohm
Power Rating :
250mW
Datasheets
PLTT0805Z2770AGT5
Vishay PLTT0805Z2770AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 277Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C