PLTT0805Z2262AGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z2262AGT5
Description
RES SMD 22.6KOHM 0.05% 1/4W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
100V
Weight :
29.993795mg
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
22.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~215°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Datasheets
PLTT0805Z2262AGT5
Vishay PLTT0805Z2262AGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~215°C