PLT0805Z9421LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z9421LBTS
Description
RES SMD 9.42KOHM 0.01% 1/4W 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
9.42kOhm
Working Voltage :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PLT0805Z9421LBTS
Vishay PLT0805Z9421LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C