PLT0805Z8250LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z8250LBTS
Description
RES SMD 825 OHM 0.01% 1/4W 0805
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
825Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Datasheets
PLT0805Z8250LBTS
Vishay PLT0805Z8250LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 825Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C