PLT0805Z4640LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z4640LBTS
Description
RES SMD 464 OHM 0.01% 1/4W 0805
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
838.2μm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.01%
Working Voltage :
100V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
464Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Max Power Dissipation :
250mW