PLT0805Z4482LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z4482LBTS
Description
RES SMD 44.8KOHM 0.01% 1/4W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Additional Feature :
FALME PROOF
Resistance :
44.8kOhm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Working Voltage :
100V