PLT0805Z4372LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z4372LBTS
Description
RES SMD 43.7KOHM 0.01% 1/4W 0805
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
100V
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Resistance :
43.7kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
TR
Datasheets
PLT0805Z4372LBTS
Vishay PLT0805Z4372LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 43.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C